Není to pouze o tom co jíte…

Není to pouze o tom co jíte…

Nechtějte dietní jídlo, které v  těle shoří jako papír. Chtějte do vašich kamen přiložit něčím pořádným! Třeba kusem dubového dřeva (v podobě míchaných vajec, oblíbeného steaku, ořechů, zeleniny, čerstvé smetany, sýru, zdravého dezertu….), které vám v těle nějakou dobu bude hořet a dávat teplo (energii). A občas si dopřejte klidně kousek dortu (třeba od těch, kteří se snaží dělat “sladkosti” méně hříšné a z kvalitních surovin ).

Cílem stravy  je dokázat nad ní hlavně zdravě přemýšlet. Neustále plýtvání energie, vůle a “znásilňování” našich myšlenek tím, zda to co vkládáme do úst je špatné či dobré, je rozhodně omezující a nezdravé. Tedy alespoň v mých očích. Mnohdy stačí pár základních pravidel a dějí se zázraky.Neb

Nemám na mysli to, že máte jíst horem spodem vše na co máme chuť a co se nám zrovna mihne kolem. To je právě ten problém dnešní doby! Ale ten jeden kousek dortu na svatbě mé nejmilejší kamarádku, krupicová kaše na páteční večeři, která mi tolik připomíná prázdniny u babičky (doplňte si sami), rozhodně nemůže mít vliv na dlouhodobé zdraví, kondici a estetiku. Naopak, někdy má ta pohoda u jídla jakousi vyšší moc!

Potíž je, že jídel a potravin, které našim tělům nedávají kromě libých pocitů a vzpomínek nic, co by jim prospělo, je v jídelníčcích typického Čecha více než dost. Někteří jedí hodně, často a ve spěchu. Jednou moc, podrubé málo. Ve stravě chybí vitamíny, minerální látky, vláknina.. Jednoduše postrádáme kvalitní palivo, které by všechny ty stravní prohřešky dnešní uspěchané doby kompenzovalo. Jak je možné, že například takoví Italové věčeřejí tříchodové menu završené zákuskem a jejich kvalita života je úplně jinde, než ta naše? Je to jednoduché… Zákusek si sice dají. Ale jejich stravovací návyky vanou jiným větrem než ty naše. Většina z nich jí pamalu, uvědoměle a kromě té “neřesti” po večeři, mají jídelníčky plné ryb a zeleniny. Jo a taky hodně chodí a jezdí do práce na kolech. A tak jim to jde s udržením kondice a hmotnosti trochu snáze. Ale to je pro dnešní dobu typické a bohužel i často žádoucí.

Možná si mnozí z nás neuvědomují, že skutečné a kvalitní jídlo, které nás dělá zdravé není trápení. Pokud pochopíte, že pocit rozkoše nemusíte mít spojený jen s pojídáním oblíbených koblih, ale i s jídlem, které vám dá kvalitu a zasytí, máte vyhráno. Nad sebou, věčnými dietami, utrácením drahoceného času i peněz tam, kde to skutečně není třeba. Jen podotýkám, že nemluvím o dietním, nýbrž výživném a chutném jídle! A to je zatracený rozdíl!

Možná pak s novými potravinami a chutěmi sami zjistíte, že některé tradiční, oblíbené, avšak prázdné kalorie ke svému životu vlastně vůbec nepotřebujete. Najednou je ten koláč na vkus vašich chuťových pohárků až příliš sladký, porce těstovin příliš velká a noční nájezdy na ledničku zbytečné. Anebo začnete vymýšlet a nahrazovat oblíbená jídla zdravějšími alternativami (tak jak to dělám já s velkou vášní třeba u dortů). Uvědomíte si přirozeně sladkou chuť mandle nebo jahody. Nebude se muset vyhýbat oslavám a sešlostem, kde je jídla až nekřesťansky moc a sžírat se přitom touhou po talíři slaných křupek, po kterém celý večer šilháte. Tohle všechno budete mít pod kontrolou. No když si pak přeci jen z tradice a úcty k hostiteli v zásadách uklouznete, vaše tělo si s tím dokáže pohrát jak nic.  Pokud tedy do hry nepozvete hlavu plnou výčitek :).

 

 

No Comments

Post a Comment


[related_post themes="flat" id="50521"]